Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler
Bize Ulaşın
Eğitim ve Danışmanlık


 
 
 
English
 


YÖNETİMİN ÖZGEÇMİŞİYakup Sağlık ? Kurucu Ortak
1981 yılından itibaren otomotiv sektörünün ticari arac segmentinde calışmakda olan ve sektörün önde gelen firmalarında üst düzey yöneticilik yapmış olan Yakup Sağlık son olarak 1998 -2005 yılları arasında Renault Trucks Türkiye A.Ş. nin ticari faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı.Görev yaptığı dönemde pazar payını %0,9 dan %5,1 'e çıkararak Renault Trucks ın Türkiyede önde gelen markalardan olmasında ciddi katkısı olan Yakup Sağlık'ın profesyonel deneyimleri aşağıda belirtilmişdir.

Renault Trucks Türkiye A.Ş Genel Müdür Yardımcısı
Doğuş / Genoto A.Ş.(Scania) Satış ve Pazarlama Müdürü
Doğuş / Genoto A.Ş.(Bedford ) Satış ve SSH Müdürü
MAN Türkiye A.Ş. İhracat Müdür Yardımcısı
TOE A.Ş. Tasarım Mühendisi

Adana ? Çukurova Mühendilik bölümü mezunu olan Yakup Sağlık, daha sonra Marmara Üniversitesinde İşletme İhtisas programını bitirmişdir. İngilizce konuşur.
Doğan SILAY ? Danışman
30 yılı aşkın bir süre otomotiv sektörünün önde gelen firmalarında üst düzey yöneticilik deneyiminden kaynaklanan bilgi birikim ve vizyonunu, halen sektördeki ceşitli kurum ve firmalara danışmanlık ve eğitim hizmetleri vererek değerlendirmekte, aynı zamanda TAİD Ticari Araç İthalatcıları Derneği genel sekreterliği görevini yürütmekdedir. IDB İslam Kalkınma Bankasını sertifikalı danışmanlarından olan Doğan Sılay?ın görev aldığı bazı firmalar günümüzden gecmişe doğru sıralanarak aşağıda belirtilmişdir.

MAN Turkiye A.Ş. Istanbul Şube Direktörü
Renault Trucks Türkiye A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı
Doğuş / Genoto A.Ş. (Bedford) Genel Müdür
Ram Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdür
Boronkay A.Ş. (DAF) Satış Müdürü
Mercedes Benz Türk Satış ve İhracat Müdürü

Robert Koleji Mühendilik bölümünden mezun olan Doğan Sılay, aynı okulda İş İdaresi Master i da yapmışdır. Ceşitli sektör dergilerinde makale ve sunumları yayınlanmakda olup, özellikle genc yöneticilere deneyim aktarma amaci ile kaleme alınmış olan ? Profosyonel ? isimli kitap ın yazarıdır.İngilizce ve Fransızca konuşur. 
  eXTReMe Tracker